BIULETYN INSTYTUTU SPAWALNICTWA
Opublikowane w BIULETYN INSTYTUTU SPAWALNICTWA (https://biuletyn.instytutu.spawalnictwa.pl)

Strona główna > Akumulatory wymagają trwałych połączeń – czy zgrzewanie rezystancyjne, spawanie metodą TIG i spawanie laserowe to najlepsze technologie łączenia?

Akumulatory wymagają trwałych połączeń – czy zgrzewanie rezystancyjne, spawanie metodą TIG i spawanie laserowe to najlepsze technologie łączenia?

Marcin Alexy, David van de Wall, Geoff Shannon, Mark L. Boyle
2019.02.18 przez Marek Dragan

Łączenie poszczególnych ogniw jest bardzo istotnym i trudnym technologicznie etapem podczas produkcji pakietu akumulatorów. Celem jest uzyskanie najlepszego połączenia spawanego wolnego od niezgodności, aby umożliwić przepływ prądu o dużym natężeniu, co wymaga zastosowania niezawodnego procesu łączenia. Dostępne są różne technologie łączenia. W artykule omówiono szczegółowo trzy z nich: spawanie laserowe, metodą TIG oraz zgrzewanie rezystancyjne, które mogą być zintegrowane z liniami produkcyjnymi lub stanowić niezależne stanowisko produkcyjne. Aby zapewnić wymaganą jakość i wydajność produkcji, niezwykle istotne jest poznanie zasad tych procesów i określenie ich możliwości w zakresie rozmiaru pakietu oraz jego typu, materiału i grubości zarówno łącznika, jak i zacisku ogniwa. Ponadto wybrany proces i całe zintegrowane rozwiązanie powinny obejmować monitorowanie procesu, zarządzanie danymi procesowymi oraz ocenę jakości złącza.


Adres URL źródła:https://biuletyn.instytutu.spawalnictwa.pl/biuletyn/akumulatory-wymagaja-trwalych-polaczen-czy-zgrzewanie-rezystancyjne-spawanie-metoda-tig-i